Ukrainian People Magazine: Міс українська Канада 2016 – чернівчанка Ірина Житарюк

16 липня у Торонто (Канада) в Mississauga Living Arts Center відбувся грандіозний фінал конкурсу Miss Ukrainian Canada-2016 – свято української культури i таланту !

Перемогу в конкурсі здобула Ірина Житарюк з провінції Саскачеван (Iryna Zhytaryuk, Saskatchewan).

Ірина, котра за фахом є дизайнером одягу, приїхала до Канади з Чернівців. Спеціально для “Miss Ukrainian Canada-2016” вона створила авторську колекцію одягу.

У підготовці до свята організатори наголошували, що  головним критерієм відбору до “Міс Українська Канада” є не жіноча краса (або не тільки жіноча краса), яку вони вважають поняттям суб’єктивним. Основною умовою участі у конкурсі є українське походження та проживання в одній із провінцій Канади, а також професія, уподобання, нагороди та досягнення, волонтерські та благодійні справи. Тому свято “Miss Ukrainian Canada-2016” стало чудовою можливістю для дівчат показати свої здібності та знання української культури.

Читайте також: Miss Ukrainian Canada-2016

Змагаючись за звання “найкращої дівчини Канади”, учасниці представили українські національні костюми, продемонстрували власні таланти, познайомили гостей та канадську аудиторію з відомими дизайнерами та новими українськими брендами.

Показ унікальних колекцій Оксани Полонець, Foberini, Chernikova, Kozzachka, Інни Царик та Анни Марчук відбувся під живий виступ української фольк-співачки ILLARIA. Це було неймовірно цікаве феєричне дійство – справжнісіньке свято української культури! Дивовижні дизайнерські концепції знайшли своє втілення у оригінальних вишитих сукнях, сорочках, взутті та аксесуарах! Слідуючи модним тенденціям, наші дизайнери популяризують українську культуру та символіку, а їхні яскраві та самобутні ідеї, натхненні національними мотивами, допомагають українцям у всьому світі відчути свою самобутність.

До речі, яскрава колористика вишивки, автентичні мотиви і цікаві рішення крою в роботах вітчизняних дизайнерів активно завойовують серця не лише українців. Як відмічає американський Vogue, зростаючий інтерес до української культури є чимось більшим, ніж просто модне явище: він тісно пов’язаний з останніми подіями в країні. Отже, одяг в українському стилі сьогодні – це не тільки модна тенденція, а об’єднуюча ідея.

Нагадаємо, що конкурс “Міс Українська Канада” бере початок ще 50-х років минулого століття. В 1955 році в Канаді пройшов перший конкурс Miss Ukrainian Canada. А в 1951 році вперше у світі був проведений аналогічний конкурс у Великобританії.

У контексті подій на Євромайдані, протестів проти корумпованої влади, боротьби з російськими сепаратистами світ відкрив для себе Україну. Українці використали цей шанс, аби привернути ще більшу увагу до своєї культури за межами власної країни. Тому, вважаємо, що організатори конкурсу провели титанічну роботу, щоб популяризувати українську культуру в Канаді, щоб усе найкраще асоціювалося у канадців з Україною.

Низький уклін вам!

Вітаємо Ірину Житарюк з перемогою!

Ольга Руда

Source: www.ukrainianpeople.us