“Тут можна реалізувати себе без статків та знайомств”, – Міс Українська Канада

Конкурс Міс Українська Канада став найгучнішою подією року для української діаспори. Феєричний фінал, що відбувся 16 липня, зібрав в Торонто тисячі етнічних українців. Переможницею культурного шоу стала 23-річна Ірина Житарюк. Чим живе, займається та про що мріє українська красуня? Про це пише Український контент.

Родина Ірини мешкає у Канаді вже майже два роки. Дівчина зізнається: рішення про переїзд далося нелегко.

– Маємо родичів в Канаді і переїзд був для нас перш за все воз’єднанням родини. Чесно кажучи, страшенно не хотіла переїжджати. Адже все потрібно було починати спочатку, а окрім того – вчити мову, шукати роботу. Але, на мій подив, Канада зустріла привітно і толерантно. Тут зовсім інший менталітет. Люди усміхнені та щасливі. Їх з дитинства вчать вибачатись і дякувати за все. Хоч люди також багато і важко працюють, але при цьому канадійці вміють жити в задоволення, – розповідає про свої перші враження на канадській землі Ірина Житарюк.

Найбільшим випробуванням дівчина називає розлуку з сестрою-близнючкою, яка залишилась у Чернівцях.

– Ми дуже дружні. Та що там казати – жити одна без одної не можемо! Але розлуку, напевне, пом’якшила атмосфера, котра мене тут чекала. Мені  сподобалась Канада, хоч я була налаштована на інше. Тут просто-таки величезна українська громада! Постійно проводять українські вечори, свята та фестивалі. А ще тут підкорює неймовірне відчуття, що ти маєш можливість реалізувати себе без великих статків та знайомств, – зізнається Ірина.

Сьогодні дівчина не лише навчається, а й працює в ательє, власницею якого є також українка. Ірина шиє і на замовлення, адже за фахом дівчина – дизайнер одягу, конструктор-технолог, кравчиня.

Про конкурс Міс українська Канада Ірина дізналася з оголошення у соцмережах. Каже – до участі спонукав нетиповий для конкурсу краси формат заходу, що більш подібний до талант-шоу.

– Тут не обирали дівчат лише за зовнішністю, модельними параметрами. Учасницями конкурсу могли стати дівчата віком від 18 і до 30 років. При відборі до фіналу журі проводило з конкурсантками інтерв’ю та прослуховування талантів, – відзначає Ірина Житарюк.

До конкурсу українка готувалась впродовж дев’яти місяців. За цей час поставила собі за мету створити власну колекцію одягу. У поєднанні з навчанням та роботою, це давалось непросто.

– Доводилось кожну вільну мить присвятити шиттю. Дуже часто шила ночами, на вихідних.

Неабияких зусиль вартувало підготувати і національний костюм для головного дефіле конкурсу. Рідний для Ірини традиційний буковинський стрій збирали із окремих речей по всій Чернівецькій області.

– Дуже багато людей долучились до пошуків автентичних речей. Ми довго вивчали інформацію про те, яким же має бути стрій. У результаті сорочку, горботку та боярок для мене знайшли в Лужанах. Тайстра (торбинка) була вишита дуже давно моєю бабусею. І на конкурсі вона слугувала мені справжнім оберегом. Весільний головний убір допомагала зробити мама. Цікаво, що частиною убору була шовкова трава-ковила. Її передали з Топорівців, – розповідає українська красуня.

Фінал конкурсу Міс Українська Канада був грандіозним!

– Було дуже багато приємних моментів та емоцій. Перш за все це знайомство з українськими зірками, дизайнерами, майстрами власної справи і просто хорошими людьми. Ми відчували їх підтримку. А для мене було великим щастям почути від них, що я справді достойно і заслужено перемогла, – ділиться Ірина.

Окрім краси і таланту, учасниці конкурсу Міс Українська Канада мали представити на розсуд журі ще і власний волонтерський соціальний проект. Для Ірини ним стала підтримка людей з онкологією, адже саме такий діагноз свого часу встановили бабусі дівчини, що стало ударом для всієї родини.

– Я співпрацюю з благодійним фондом допомоги дітям хворим на рак та лейкемію «Подаруй дитині життя». Через благодійну організацію «Потічок Надій» також допомагаємо чернівецькій організації, що опікується більш ніж трьома тисячами дітей з усіх куточків нашої країни, – пояснює дівчина. – На жаль, мій проект не переміг у конкурсі. Інакше б отримав тисячу доларів на реалізацію. Натомість він увійшов у четвірку найкращих.

Попри це, Ірина планує працювати над проектом далі. Вже найближчим часом прагне організувати благодійний вечір-показ власної колекції та аукціон аксесуарів власного виробництва. Всі виручені кошти будуть спрямовані на допомогу українським дітям.

З перемогою українська красуня отримала головний приз конкурсу – ювелірну прикрасу із золота та діамантів у вигляді Янгола-охоронця. Після перемоги життя Ірини лише набирає обертів. Участь в українському фестивалі в Оттаві, фото – та телезйомки, зустрічі, поїздки в інші міста… А ще в планах – розробка та пошиття нової колекції одягу.

– Чи змінить мене перемога? Навряд. Вона не змінить мій внутрішній світ. Але, можливо, змінить те, якою мене бачать навколишні. Сподіваюсь, своїми діями привернути увагу до важливих проблем, таких як онкологія. А ще – хочу щоб якомога більше людей чули про Україну лише хороше, адже душею та серцем я завжди там. Вдома…

Фото надані Українському контенту героїнею публікації.

Source: www.svitua.com.ua